برند پوما

پوما، یک شرکت آلمانی است که در تولید محصولات ورزشی، یکی از برجسته ترین ها به شمار می آید و هم اکنون در سراسر جهان شهره است. این شرکت در سال 1924 ، به نام برادران داسلر ، به وسیلۀ دو برادر به نام های آدولف و رودلف داسلر ، بنا نهاده شد.

پس از مدتی، میان دو برادر اختلاف نظر و شکاف عقیده ای می افتد که منجر به جدایی آن ها از یکدیگر می شود. Puma که یک برند ورزشی است ، به عنوان سومین برند موفق در این زمینه به شمار می آید. دو شرکت دیگر، نایک و آدیداس نام دارند.
مهم ترین محصول پوما، کفش ورزشی است که بیشترین سود را نیز نصیب این کمپانی کرده است. اولین کفش ورزشی پوما در سال 1948 تولید شد و می توان گفت که چیزی نزدیک به 50 درصد از سود پوما، برآمده از فروش کفش این برند است.

حقایقی خواندنی درباره پوما

  • پیش از آنکه کمپانی داسلر تاسیس شود، اجداد داسلر کفش المپیک داشتند. در حقیقت ، بیشتر ورزشکاران آلمانی در بازی های تابستانی سال 1928 ، کفش PUMA را پوشیدند ، و در سال 1936 ، “جسی اوونز “با پوشیدن کفش  PUMA ، چهار مدال طلای المپیک را کسب کرد.
    هنگامی که سال ها بعد، داسلر پوما را پدید آورد، شکاف عقیده ای، سبب پدید آمدن آدیداس شد؛ به این معنا که کفش های هر دو شرکتِ کفش ورزشی که از  موفق ترین های این حوزه به شمار می آیند؛ از یک شرکت منبع تولید می شد.
  • تاسیس برند Puma در سال 1948 به دلیل یک نزاع برادرانه و خانوادگی بود . رودولف داسلر، یکی از دو برادر که به عنوان داسلر با یکدیگر کار می کردند، پوما را در همین سال افتتاح کرد. اولین استوک ( به نام ATOM ) پوما نیز در همین سال تولید و ارائه شد.
  • افسانۀ فوتبال ، “پله”، برندۀ چند کاپ جهانی ، استوک های پوما را به پا داشت.
    در حقیت، یکی از بازیکنان بزرگ دنیا در تمام دوران، برندۀ 3 کاپ جهانی، پوما به پا داشت؛ همچنین هنگامی که او دومین جام را برد، به عنوان بهترین بازیگر مسابقات شناخته شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *